Dietetyka

mgr Monika Kubasik
czytaj więcej

 

mgr Monika Kubasik - specjalista dietetyki

 

 

Jestem specjalistką w zakresie zaburzeń hormonalnych kobiet, z wykształcenia dyplomowanym Dietetykiem Klinicznym – absolwentką Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.


Obecnie w trakcie kolejnej specjalizacji – Psychodietetyka oraz słuchaczem w Funcional Medicine University, gdzie pogłębiam i doskonalę swoją wiedzę w zakresie medycyny i dietetyki funkcjonalnej, która zajmuje się szukaniem przyczyn schorzeń. Moja dewiza to odkrywanie wszystkich niejasności z historii zdrowia pacjenta i poszukiwanie przyczyny, tak aby móc zaproponować najlepszą opcje dietoterapii.

 

 

Specjalizuje się w problemach hormonalnych kobiet w szczególności tj.:

Niedoczynność tarczycy
Choroba Hashimoto
Insulinooporność
Cukrzyca
Zaburzenia gospodarki glukozowo – insulinowej
Hiperandrogenizm
PCOS
Endometrioza
Chroniczne zmęczenie oraz brak energii
Wypadanie włosów
Przewlekły trądzik
Przewlekła niedokrwistość (Anemia)
Zaburzenia miesiączkowania
Brak owulacji
Nadwaga /Otyłość
Osoby zdrowe pragnące zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i wyrzeźbić sylwetkę

 

Wyróżniam się tym, że rozpoczynając prace z pacjentem, kieruje się zasadami holistycznego podejścia. Uważam, że zdrowie nie zamyka się w granicach prawidłowego BMI, a przede wszystkim twojego dobrego samopoczucia, braku dolegliwości, spokojnego snu i radości z życia.

 

Chcę pokazać ci jak warto komponować posiłki, jakie produkty dobierać, aby Twój stan zdrowia był jak najlepszy.

 

Nie jestem zwolenniczką restrykcji dietetycznych jeśli sytuacja zdrowotna tego nie wymaga.

 

Każdy jadłospis przygotowuje indywidualnie według twoich preferencji.

 

Do każdego pacjenta podchodzę bardzo indywidualnie, każdą współprace rozpoczynam od dokładnego wywiadu żywieniowo – medycznego oraz weryfikacji badań.

 

Moja praca to również moja pasja, cały czas pogłębiam swoją wiedzę, na szkoleniach, licznych konferencjach i specjalistycznych kursach , aby móc jak najlepiej ci pomóc.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest OmegaMed, siedziba: Łazy, Kochanowskiego 4.